Top 5 kérdés az esküvőszervezés előtt

Top 5 kérdés az esküvőszervezés előtt

#1 Mekkora költségkerettel gazdálkodtok?

A legfontosabb kiindulási alap a költségvetés meghatározása. Azért nagyon fontos, mert egy esküvő végösszege a csillagos égig emelkedhet, ha nem tervezitek meg előre a budgetet. Amennyiben számítotok szülői segítségre, mindenképpen fektessétek le a szabályokat, hogy az anyagi segtségért cserébe, ti engedtek-e döntési jogkört adni avagy sem. Mert a legtöbb esetben, ha a szülők segítenek anyagilag az esküvőben, hajlamosak az elképzeléseiket a párra erőltetni, ha ezt elkerülnétek, kommunikáljatok róla!

#2 Mik a fő prioritások számotokra?

Tehát, gondoljátok át, hogy mihez ragaszkodtok és mik lesznek kevésbé fontosak. Mi az, amire kicsit többet is költhettek a tervezettnél és mi az, amin biztosan spórolni szeretnétek. Mindenről beszéljetek még a szervezés előtt, ne a folyamat közepén derüljön ki, hogy a menyasszony egyáltalán nem akar menyasszonytáncot, míg a vőlegény ezt teljesen alapnak gondolta. Nagyon sok stresszt és nézeteltérést megspórolhattok így magatoknak! 

#3 Kiket hívtok meg?

Legnagyobb dilemma a vendéglista összeállításában, hogy kik azok az emberek, akik mindenképp szerepeljenek a listán. Az előbb már említettem, hogy le kell tisztázni, hogy a listára egyáltalán ki írhat fel vendégeket, értem ez alatt azt, hogy az örömszülők is hívhatnak-e meg vendégeket vagy kizárólag ti vagytok azok, akik erről – és minden másról – döntenek. Kezdjétek a legszűkebb családdal, válasszatok tanúkat, majd bővítsétek a kört a távolabbi családdal, barátokkal, ismerősökkel, esetleg kollégákkal – de ezt azért jól gondoljátok meg.

#4 Hol legyen a helyszín?

Több szempontból is fontos ez a kérdés! A helyszín keresést le kell szűkíteni egy kisebb lokációra, mint az ország, pl.: Balaton északi partja, Budapesten Duna-parti hely vagy éppen az Alföld, az árát befolyásolja a lokáció, illetve ettől függ, hogy kell-e szállás a vendégeknek; sofőrszolgálatra vagy transzferre lesz-e szükség; hogy van-e a környéken templom, ha szeretnétek egyházi szertartást. Körzetileg ki jön-e oda az anyakönyvvezető, ha hivatalosan szeretnétek összeházasodni.

#5 Felkértek-e esküvőszervezőt?

A párok nagy része óriási energiával és lelkesedéssel kezd bele az esküvőszervezésbe, de fele ennyien sem mosolyognak gondtalanul a folyamat közepén, az, hogy ki mennyire élvezi a nagy napot, ha mindent neki kell intéznie, arról inkább nem is tennék említést. Bárki meg tud szervezni egy esküvőt, akinek minimális ambíciója van a témában vagy rendelkezik szervezőképességgel, viszont az, hogy közben mit él át, hogy hogyan éli meg magát a folyamatot, vagy mennyire ég ki a végére, erről kevesen beszélnek csak. Válság, infláció, háború, horror árak…ezek a szavak, kifejezések már a mindennapi gondolatainkba ivódtak. Ha ti szeretnétek válságálló esküvőt és normális keretek közt tartanátok a budgetet, keressetek egy profi esküvőszervezőt, aki kapásból spórol nektek több százezer forintot, számtalan órányi telefonálást és emailezést és jópár ép agysejtet. 🙂

#+1 Kértek-e segítséget a szervezés során bárkitől?

Javaslom, hogy ha ti is szeretnétek megszervezni az esküvőtöket, mindenképp kérjetek tanácsot egy profitól legalább az indulásnál egy tanácsadást vagy menjetek el egy workshopra, ahol átfogóbb képet kaptok a szervezés menetéről, esetleg szolgáltatói ajánlásokat is, higgyétek el, ezzel már rengeteg időt meg tudtok spórolni magatoknak! Utána pedig válasszatok magatok mellé segítőket, akikben megbíztok és delegáljatok feladatokat számukra, amikért ők lesznek a felelősek és ezekkel a dolgokkal már nem nektek kell foglalkoznotok.

Ha úgy érzed segítségre lenne szükséged az esküvőszervezés kapcsán, akár egy tanácsadás vagy egy workshop keretein belül, kérj időpontot és találkozzunk személyesen!

Ha tudod, hogy mindenképp szeretnél esküvőszervezővel dolgozni, viszont még nem találtad meg a hozzád passzoló szolgáltatót, keress bátran, beszélgessünk!

Leave a Comment