Az örömkönnyeidnek

Esküvői szolgáltató keresés

Azt tapasztalom, hogy sok menyasszonynak jelent gondot a dream team kiválasztása.

Gondolom mindenki vett már részt esküvőn és vagy pozitív vagy negatív véleménye volt az adott eseményről… Igen, azért is fontos ez a téma, mert az esküvői szolgáltatók kiválasztásán nagyon sok minden áll vagy bukik.

A lagzi helyszínétől a ceremóniamesteren át a vacsoráig, milló olyan apró részlet van, ami meghatározza, hogy az esküvő napja összességében jól sikerül-e, vagy sem. Persze megeshet, hogy a bakik ellenére a vendégsereg szuper jól érzi magát, de az is könnyen előfordulhat, hogy tökéletesnek induló esküvőtöket egyetlen apró részlet teszi tönkre.

Ha nem akarjátok a sorsra bízni az esküvőtök kimenetelét, érdemes jól körüljárni a témát, energiát fektetni a számotokra legjobb szolgáltatók megtalálásába.

Szándékosan írom úgy, hogy a számotokra legjobb szolgáltatók, mert higgyétek el, hogy attól, hogy a barátnőtök esküvőjén tetszett a CM és ajánlja is nektek tiszta szívből, az még nem jelenti azt, hogy nektek is ő lesz a tökéletes szolgáltató. Nem biztos, hogy működik a kémia, hogy szuperül együtt tudtok dolgozni fél, egy vagy másfél éven keresztül.

Most azt kérdezed, hogy oké, de akkor honnan szedd elő a szolgáltatókat, hiszen még sosem szerveztél esküvőt, nem vagy ismerős ebben a szektorban…

ESKÜVŐKÖN

  1. Az első tippünk az előző példához kapcsolódik.

Járjatok nyitott szemmel a barátok, családtagok esküvőjén, és azokat a szolgáltatókat, akik megtetszettek, a saját esküvőtökre is felkérhetitek. Itt már van róla egy benyomásotok, hogy hogy mozog, hogy viselkedik munka közben – már ha olyan szolgáltató, aki ugye jelen van az esküvőn.

Az esküvős tapasztalatok lehet, hogy nem segítenek a tökéletes szolgáltató megtalálásában, de szerintem már az is óriási segítség, ha pl. azt érzed, hogy „Úristen ezt a CM-et nem bírom elviselni!”, ezzel is előrébb vagy, mert őt már ki tudod zárni és erre a tapasztalatra alapozhatod a keresésed, például nem akarsz olyan CM-et, aki elviszi a showt…ez tök oké, mert ugye nem is ez lenne a feladata.

Tudom jól, hogy milyen nehéz…Amikor még csak hobbiból segítettem az ismerőseimnek a szervezésben és nem volt meg a ma már minőségi kapcsolati tőkém szolgáltatók tekintetében, rengeteg hadaró, sejpítő és too much vőfélyt sodort elém az internet.  Aztán találkoztam olyannal is, akiről konkrétan a vacsoráig észre sem vettem, hogy ő a vőfély…na most az meg milyen már?

Azt se felejtsétek el, hogy rengeteg olyan szolgáltatóra is szükségetek lesz az esküvőtökön, akik úgymond a backstage-ben vannak, vagy az esküvő napját megelőzően van vele dolgotok. Pl. ilyen a meghívó és papírdekor, a köszönőajándékokkal foglalkozó szolgáltató, ruha, kellék stb, akik ugye a nagy napon effektíve nincsenek jelen.

GOOGLE

  1. Aztán kereshettek szolgáltatót az interneten

Nos itt a gond az, hogy a teljes szolgáltatói lista összeállítása egy-egy esküvői tapasztalat alapján és az előbb felsorolt okok miatt, szinte lehetetlen. Amennyiben nincs mindenre már ismert emberetek, kézenfekvő lehet az internetet hívni segítségül. Hidd el, ha minden előzmény nélkül csak úgy nekiállsz kutatni a Google-ben, azonnal rájössz, hogy borzasztó mértékű túlkínálat van és máris elmegy a kedved az egésztől. És amit az előbb is említettünk,

ONLINE SEKÜVŐI ADATBÁZIS

  1. Manapság már rengeteg esküvői adatbázist és applikációt találtok a neten,

mint páldául a The wedding machine, ami mondjuk nem csak adatbázis, hanem konkrétan esküvőszervező felület is. Tavaly kb. ilyenkor írtam hozzá a szakmai tartalmat, a komplett teendőlistát…tényleg erről még nem is meséltem nektek, ezt pótolni fogom és Tomit is hívjuk majd a podcastbe, hogy bemutassa a kis szerelem projektjét.

Tehát a 3. lehetőség, hogy keresel olyan online esküvői szolgáltatói adatbázist, ahol a szolgáltatókat egyetlen felületen megtalálod, aztán a neked fontos paraméterek alapján leszűröd azokat, akik megfelelőnek tűnnek, majd néhány kattintással akár tömeges árajánlatot kérsz tőlük.

Ez is szuper egyszerűnek tűnik, de azért én bízom benne, hogy nem kizárólag árajánlatok alapján választatok esküvői szolgáltatót. Én legalábbis mindenképp óva intek mindenkit ettől!!

ESKÜVŐKIÁLLÍTÁSON

  1. A vesszőparipám a személyes kontakt és a kémia,

ezért azt javaslom, hogy ha van lehetőséged, menj el esküvőkiállításra vagy esküvői nyílt napra szolgáltatókhoz, ahol személyesen tudsz találkozni és beszélgetni velük, ez alapján egyből el is dől, hogy szimpi-e az adott illető, avagy sem.

Szuper lehetőség, hogy minden kérdésedet feltedd, minden részletre rákérdezz náluk. Nagyon fontos, hogy bármennyire is szimpi egy adott kolléga, ha nem szabad abban az időpontban, amikor az esküvőtök lesz…lecsúsztál róla. Tehát időben kezdd el a keresést, ne halogasd!

Mi pl tartunk most egy mini kiállítást. Persze nem várunk tömegeket, regisztrációhoz kötjük a jelentkezést, mert minőségi időt szeretnénk eltölteni minden párral, aki eljön. Tudtok időpntot foglalni, így nem lesz az, mint egy nagy esküvőkiállításon, hogy hosszú sorbanállást követően tudunk csak foglalkozni Veletek.

ESKÜVŐSZERVEZŐ ÁLTAL

  1. Végül, de nem utolsó sorban ajánlom, hogy először egy esküvőszervezőt keressetek.

Vagy azért, hogy az egész eddig felsorolt mizériát megspóroljátok magatoknak és ő szervezze meg és koordinálja le az egész esküvőt, hogy nektek ne kelljen a stresszes résszel foglalkoznotok.

Vagy azért, hogy egy menyasszonyi vagy páros workshopon segítsen Titeket abban, hogy merre is induljatok, hogyan állítsátok össze a szervezés folyamatát, esetleg ajánl szolgáltatókat is.

Ezek a workshopok pár órásak szoktak lenni, egyértelműen többet kaptok, mint egy egy-másfél órás tanácsadáson. Nálam például 3-4 óra szokott lenni egy ilyen workshop, attól függően, hogy a párnak milyen elképzelése van az esküvővel kapcsolatban és mekkora volumenű lesz. Mindenen végigmegyünk, kikre van szükségetek, hogyan találjátok meg őket, hogyan kérjetek hatékonyan árajánlatot, mikre figyeljetek az egyeztetések alatt, milyen kérdést tegyetek fel a helyszínen és még ezer dolgot átrágunk. Van munkafüzetem, amiban a workshop ideje alatt jegyezetelni tudjátok az elhangzottakat, vannak előre összállított tudásanyagaim, amiket szintén megosztok. Fontosnak tartom azt, hogy 3-4 óra alatt nem lehet egy egyéves munkát átadni a párnak, ezért utókövetést is csinálok, ami azt jelenti, hogy a workshop után egy ingyenes konzultációt még ki tudnak használni az elakadások megbeszélésére.

A következő pont nálad lesz, úgyhogy mondd el, hogy Te mivel járulsz hozzá az extra workshophoz?

Most, a közös workshopon tőlem még a dekorációval kapcsolatban kaptok plusz tippeket, tanácsokat. Hogy miket szoktak kérni esküvőre, mi az, ami mindenképpen kell, mi az amit lehúzhattok a listáról. Segítek, hogy a helyszíneteken mi hol nézne ki jól, milyen extra dekor ötletek, trendek vannak. Pl. van többféle boldogságkapu, fotófal, bérelhető kellékek…beszélünk az esküvői stílusokról is. És mivel nálunk lesz a boltban a workshop, a legtöbb dekor elemet és bérelhető kellékeket meg is tudjátok nézni élőben.

ITT INKÁBB NE

  1. Nos, amit pedig egyáltalán nem ajánlok szolgáltató keresésre…

a menyasszonyi csoportokat. Erről kb egy adást végig tudnék beszélni…még az sem kizárt, hogy fogok. :D:D Egy-kettőben még én is benne vagyok…de nagyon érik a kilépés. Kiborulok attól, hogy teljesen idegen emberektől kérnek a menyasszonyok tanácsot abban, hogy mire változtassák meg a nevüket…legyen-e né avagy sem. No komment…és ugyanitt ugyanaz van a szolgáltatókkal kapcsolatban. Nem arra gondolok, amikor valós menyasszonyok valós tapasztalatot osztanak meg, legyen az akár pozitív, akár negatív…de a csoporttagok nincsenek tisztában azzal, hogy az adott csoport tulajdonosa éppen mennyire korrupt. Meglepődtetek? Én is dobtam egy hátast, mikor rájöttem…És borzasztónak találom azt, hogy van egy csoport, ami első ránézésre a menyasszonyok segítésére jött létre – nem vitatom, hogy az elején még ez volt a motiváció, viszont mára ez már óriásit fordult és ha fizetsz, ajánl téged az admin, ha nem, nem enged ki még ingyenes tartalmadat sem…nonszensz az egész…szerintem ezeket felejtsétek el!

Akkor foglaljuk össze, hogy hol érdemes esküvői szolgáltatókat keresni:

  • valós esküvőn, ahol vendégként vagy jelen
  • baráti, családi ajánlás útján. Ez az egyik legmegbízhatóbb forrás, de nektek kell szűrni, hogy hozzátok is passzol-e az adott kolléga
  • vagy az interneten, online esküvői adatbázisban és applikációban is érdemes, de itt is rengeteg időtöket és energiátokat el fogja vinni a szűrés
  • az esküvőkiállítás mellett pedig az szól, hogy egyből személyesen tudtok találkozni és beszélgetni a szakemberekkel
  • vagy kerestek egy esküvőszervezőt, aki a teljes stresszt és keresgélést leveszi a vállatokról. De ha nem akarjátok kiengedni a szervezést a kezetekből, akkor csak menjetek hozzá egy workshopra, hogy gyorstalpalón kiokosítson a tudnivalókról.

Nagy vonalakban így tudnám összegezni a fontosabb forrásokat.  Bízom benne, hogy az elhangzott tippeket tudjátok majd hasznosítani a szervezés során. De mivel minden pár és minden esküvő más…mindenkinek más válik be, ha van kérdésed, keress nyugodtan akár emailben vagy telefonon és hallgasd meg a következő adást is.

Ha úgy érzed segítségre lenne szükséged az esküvőszervezés kapcsán, akár egy tanácsadás vagy egy workshop keretein belül, kérj időpontot és találkozzunk személyesen!

Ha tudod, hogy mindenképp szeretnél esküvőszervezővel dolgozni, viszont még nem találtad meg a hozzád passzoló szolgáltatót, keress bátran, beszélgessünk!

Leave a Comment